firat-balkaya-training-logo

Balkaya Training

Fırat Balkaya’nin 2020 yılında kurduğu Balkaya Training, kısa sürede binlercce kişinin fitness yolculuğuna eşlik etti.

Misyonumuz; koçluk hizmetleri, ücretsiz hizmetler ve yayıncı platformlar aracılığıyla en kaliteli bilgiye erişim sağlayarak Fitness endüstrisinin standartlarını yükseltmek ve bunu yaparken de en güncel ve bilimsel olan verinin ışığında hareket etmek.

Kolay, Uygulanabilir ve Hedef Odaklı Spor Programları

İlk iş olarak pandemi sürecinde herkese; ücretsiz, evde uygulanabilir ve kişiye özel antrenman programları hazırlamayı seçtik.

Toplamda 6.000 program yazıldı – ve her bir program, kişilerin ihtiyaçlarına uygun şekilde hazırlandı. Ekipmana, seviyeye ve hedefe ve daha birçok faktöre bağlı olarak şekillenen program, Evde Antrenman Programı olarak varlığını sürdürüyor.

Evde Antrenman Programı sayesinde birçok kronik hastalığın temelinde yatan sebep olan “hareketsizlik”, bir nebze de olsa önlenmiş oldu.

firat-balkaya-kimdir-balkaya-training

Balkaya Training Method ve Balkaya Texas Method

Geçmişte 10.000’den fazla kişiye ulaşmış olan Balkaya Texas Method, e-kitap formatıyla, ücretsiz bir şekilde yayınlandı.

Balkaya Texas Method’un devamı niteliğindeki Balkaya Training Method programı ve birçok ücretli / ücretsiz hazır program opsiyonları ile sektörü zenginleştirmeye devam ediyoruz.

Spor Herkes İçin

Hedefimiz, kişilerin hedeflerine optimum şekilde ulaşmalarını sağlarken, bunu bilinçli bir şekilde yapmalarına da katkıda bulunmak.

Gerek Sapiens Podcast gerekse Balkaya Training Blog altında, bildiğimiz bulduğumuz, hakkında konuşmaya değer gördüğümüz ne varsa paylaşıyoruz.

Fırat Balkaya Kimdir?

The Strength Athlete ve Reactive Training Systems gibi internet üzerinden koçluk veren, dünya üzerindeki en büyük antrenörleri barındıran sistemlere dahil olarak Mike Tuscherer, Bryce Lewis, Garrett Blevins gibi önemli isimlerle çalıştı.

İlk olarak HKWPA (Hong Kong Weightlifting and Powerlifting Association – Hong Kong Ağırlık Kaldırma ve Powerlifting Birliği) tarafından düzenlenen Powerlifting yarışmasına sonrasında da yine aynı birlik tarafından organize edilmiş bench press yarışmasına katıldı.

Hong Kong’da geçen keyifli bir dönemin ardından Türkiye’ye dönen Fırat Balkaya, spora dair bildiklerini paylaşmak ve Türkiye’de katıldığı yarışmalara dair içerik paylaşmak için bir YouTube kanalı kurdu.

Devamını okumak için tıklayın.