fbpx
loader image

Sıkça Sorulan Sorular

Programlama ve koçluğa başlama süreci ne kadar sürüyor?

Süreç ortalama 2-3 gün sürmekle beraber, yoğunluk durumuna göre 1 haftayı bulabiliyor. Ancak 1 hafta içinde hizmetinize yönelik geri dönüşü kesinlikle alacaksınızdır.

Koçluk süreci nasıl işliyor?

Koçluk sürecinde sizden aldığımız veriler doğrultusunda hedefinize yönelik bir sistem inşa ediyoruz. Sistemin içerisinde özel antrenman programı, takip edilecek veriler (makrolar, vücut ağırlığı vb.), mobilite ve core çalışmaları bulunuyor.

Koçluk ve programlama farkı tam olarak nedir?

Koçluk sürekli bir iletişim barındırıyor. Veriler devamlı olarak takip ediliyor ve her gün WhatsApp/E-mail aracılığıyla iletişim söz konusu. Haftalık raporlar doğrultusunda hedefe yönelik ekleme çıkarmalar aktif olarak yapılıyor.

Programlamada kişiye 4 haftalık bir hedefe özel antrenman bloğu tasarlanıyor. Buradaki takip ve iletişim, koçluk programlarımızdaki kadar sık ve detaylı değil. 

Uzaktan ve bire bir eğitim arasında ciddi bir fark bulunuyor mu?

Özellikle bir şeyler yeni öğreniliyorsa ya da temelde problemler/eksiklikler varsa, özel ders barındıran paketleri tavsiye ediyoruz. Belli başlı hareket modellerini öğrenmek, vücudun neye yatkın olduğunu görmek, bazı testleri yaparak net bir ilerleyiş sağlamak adına birebir çalışmalar daha verimli olmaktadır. 

Belli bir teknik temeli olan, spor alışkanlıklarını oturtmuş kişiler  uzaktan eğitimde de verim almaktadır. Dünyada sayısız kişinin sonuç aldığı bu koçluk modelinin, belli bir seviyeden sonra oldukça yaygın ve yararlı olduğu kanıtlanmıştır. Video aracılığıyla geri bildirimlerle bire bire yakın sonuç verecektir.

Programlama ve koçlukta kesin sonuç vaat ediliyor mu?

Kesin bir sonuç egzersiz yapan kişilere hiçbir zaman vaat edilemez. Bilimsel araştırmaların da defalarca ortaya koyduğu gibi, insan vücudu farklı egzersizlere farklı tepkiler vermektedir. Bir kişinin optimumunu bulması, teoride gözüktüğü gibi değildir. Deneme-yanılma, bu süreçte önemli yer tutar.

Bugüne kadar çalıştığımız kişilerde %99 oranında sonuç aldık ve sonuç alamadığını söyleyen kişilere ücretsiz hizmetler vererek optimumu aramaya devam ettik.

Beslenme ile ilgili destek tam olarak nasıl oluyor?

Beslenme ile ilgili; bir antrenörün sınırları dahilinde hedefe yönelik tavsiyeler veriyoruz. Bu tavsiyeler yetecek hatta artacaktır. Bir öğün listesine körü körüne bağlı kalmak yerine beslenmeyi konsept olarak anlayıp, ‘esnek beslenme’ uygulayarak her şarta adapte olabilir hale gelmeyi en verimli yöntem olarak görüyoruz.

Bilimsel araştırmalar da bir listeye bağlı olmaktansa esnek olmanın hem fizyolojik hem psikolojik avantajları olduğunu göstermektedir.

Eğer bir öğün listesi hazırlamamız için çok fazla talep gelirse, resmi olarak bunu yapabilmek adına bir diyetisyeni bünyemize katacağız. Ancak bugüne kadar hiç talep edilmedi diyebiliriz.

Programlamamın amacını süreç içerisinde değiştirebiliyor muyum?

Elbette. Ancak halihazırda bir antrenman fazı/bloğu içerisindeysek değiştiremiyoruz. Bloğun/fazın bitiminde değiştirebiliriz.

Üyeliğim otomatik mi yenileniyor, manuel mi?

Devam etmek istediğinizde, süreniz dolduktan sonra tekrar hizmeti kendiniz yenileyebilirsiniz. Aldığınız hizmeti devam ettirmek istiyorsanız, süreniz bittiyse ve yenilemedi iseniz otomatik bir yenileme söz konusu değil.

Üyeliğimi dondurabiliyor muyum?

Eğer iki taraflı anlaşılabiliyorsa dondurma işlemi gerçekleşebilir. Olağanüstü durumlarda (corona, sokağa çıkma yasağı vb.) tabii ki bu hakka sahipsiniz. Ancak bir tatil, sınav dönemi ya da benzeri özel durumları koçunuzla iletişim kurarak konuşmalısınız. Bu tip durumlarda bir dondurma garantisi söz konusu olmamakla birlikte, kimseyi mağdur etmemeye azami gayret gösterilmektedir.

İletişimde Kalalım

Balkaya Training’e dair yeni yayınlardan ve gelişmelerden anında haberdar olmak için e-mail adresini bırakman yeterli.

© 2020 Balkaya Training